“Червоний хрест” забезпечує російських полонених презервативами (оновлено)

Міжнародний комітет «Червоного хреста» домігся послаблення умов утримання для російських полонених та забезпечив їм низку поліпшень.

Про це розповіла ведуча ютуб-проєкту «Це ніхто не буде дивитись» Емма Антонюк, яка відвідала табір полонених.

Раніше було правило: під час шикування полонені повинні дивитися в землю. Це розповсюджений регламент режимних установ задля дисципліни та покори в’язнів. Для росіян цю норму скасував «Червоний хрест»“, – розповідає Антонюк, описуючи реалії російських окупантів в українських таборах для полонених.

Оновлення 21:20

Після виходу матеріалу, з редакцією Країна “Україна” зв’язався Олександр Власенко, прессекретар Міжнародного комітету «Червоного хреста», що прокоментував інформацію оприлюднену ведучою ютуб-проєкту «Це ніхто не буде дивитись» Емма Антонюк:

«У ній з посиланням на слова Емми Антонюк зазначається, що Міжнародний комітет «Червоного Хреста» надає презервативи російським військовополоненим у місцях утримання під вартою в Україні. Мені невідомо, навіщо пані Антонюк поширює цю відверто неправдиву інформацію, але я вам зі 100%-ою впевненістю як правцівник МКЧХ в Україні повідомляю, що ми не передаємо презервативи військовополоненим», – сказав Олександр Власенко.

Оригінальний матеріал

Вона розповіла, що ця ж організація почала забезпечувати тамтешніх в’язнів презервативами “на випадок, якщо їм захочеться полюбитися між собою”.

Комітет «Червоного хреста» також приймає скарги полонених та досягає певних успіхів у відстоюванні забаганок окупантів.

Серед нарікань, до прикладу, була відсутність олів’є у табірному меню та вітамінів у медпункті. Вітаміни їм дали“, – каже Антонюк.

Але повірте, вони страждають, просто не від голоду чи холоду. До прикладу, ви навіть не уявляєте яких мук їм вартує чути українську мову“, – зазначила ведуча.

Наразі в Україні існує три табори для утримання російських військовополонених. Останній з них — «Центр-3» — був відкритий у травні минулого року через збільшення кількості полонених.

У пресслужбі державного проєкту «Хочу жити» розповіли, що у новому таборі особовий склад російської армії має можливість працювати, займатися спортом і дозвіллям, у закладі також обладнано спеціальні місця для приготування їжі, відпочинку та спілкування з психологами. На території табору є церква, куди можуть ходити полонені.

«Ймовірно, це не останній такий табір для військовополонених росіян, який цього року розпочав роботу», — прогнозують у проєкті «Хочу жити».

Також Україна регулярно відкриває свій головний табір для військовополонених для Червоного Хреста, ООН і міжнародних журналістів.

Табір військовополонених. Квітень, 2024. Україна. Фото: apnews.com

Наприкінці квітня 2024 року агентство AP відвідало це місце на заході України. Візит відбувся за умови, що його точне розташування не буде розкрите. У Росії доступ до таких таборів, де утримуються українці, суворо обмежений.

Вам також може сподобатися

+ Немає коментарів

Додайте свій