Росіяни нарощують масштаби використання дронів-перехоплювачів для боротьби з українськими розвідувальними та ударними безпілотниками.
Відповідне відео, зроблене 61-ю гвардійською бригадою морської піхоти, поширив один із російських пропагандистів.
Судячи з кадрів, противник застосовує зенітні FPV-дрони, оснащені денною та нічною оптикою. Записи демонструють два типи перехоплень: із втратою сигналу перед ударом і прямим тараном.
На одному з відео FPV-дрон вразив український безпілотник, але його бойова частина не здетонувала.
Це може свідчити про використання двох типів бойових частин — контактної та з можливістю повітряного підриву.
Серед збитих українських дронів є розвідувальні «Фурія», «Лелека» та Shark, а також ударний безпілотник-камікадзе «Дартс» і важкий мультикоптер-бомбардувальник.
Варто зазначити, що Росія застосовує дрони-перехоплювачі вже певний час, хоча почала розвивати цей напрям із відставанням від України та в менших масштабах.
Останнім часом кількість подібних відео зросла, що може свідчити про масштабування рішення.
Нагадаємо, що концерн «Алмаз-Антей» розробив і випробував малогабаритний радар РЛС-МП «Периметр», який потенційно може допомогти у розбудові системи зенітних дронів.
Ця двокоординатна станція здатна самостійно визначати дальність до об’єкта, його швидкість і напрямок руху.
Компактні розміри дозволяють приховано використовувати її в складі спеціальних груп безпосередньо на передовій для виявлення українських безпілотників.
РЛС-МП може працювати як автономно, так і в єдиній мережі з іншими станціями «Периметр», розширюючи загальне поле огляду. За бажанням замовника, її також можна оснастити оптичними засобами розвідки.
Українські зенітні дрони
Раніше, 25-го березня, повідомлялося, що за місяць бойової роботи на Харківщині зенітний ракетно-артилерійський дивізіон 3-ї Окремої штурмової бригади (3-й АК) збив 89 ворожих дронів.
Серед збитих цілей — 9 баражуючих боєприпасів Lancet, 6 дронів «Молния-1» та 13 «Молния-2».
Також українські воїни знищили 9 розвідувальних дронів Supercam, їхню модернізовану версію «Скат 350М», 4 безпілотники Zala, а також авіакомплекс «Орлан».
Ще 34 цілі — малогабаритні літальні апарати, а 11 — FPV-дрони. Крім того, було збито один дальній ударний дрон-камікадзе Shahed-136.
Більше читайте у матеріалі:
Україна нарощує потенціал зенітних дронів: аналіз перехоплень останніх шести місяців
+ Немає коментарів
Додайте свій