Глобальна торгівельна війна буде бити істотно по економіках економічних і торгівельних партнерів України, попередив Данило Гетманцев.
Глобальна торговельна війна між США та Євросоюзом може призвести до суттєвого уповільнення економік європейських країн, що зменшить їхні можливості фінансової підтримки України.
Про це у четвер, 3 квітня, написав у Телеграм голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
За його оцінками, безпосередній вплив мита на Україну очікується обмеженим, оскільки товарний експорт до США становить лише 0,9 млрд дол або близько 2% всього українського експорту у 2024 році.
При цьому головною загрозою для України Гетманцев вважає саме непрямий вплив торговельної війни, яка спричинить суттєве уповільнення економіки Євросоюзу.
“Глобальна торгівельна війна буде бити істотно по економіках наших економічних і торгівельних партнерів, передусім ЄС. Вони будуть уповільнюватись. Отже, генерувати менше грошей, що зменшуватиме можливості допомоги нам”, – написав нардеп.
Додатковою проблемою стане зростання протекціонізму з боку європейських партнерів, що може значно обмежити доступ українських товарів на європейські ринки.
“Уряди країн-партнерів вимушені будуть вмикати протекціонізм і не тільки щодо американських товарів. І ці протекціоністські заходи вже набагато істотніше вдарять по нам,” – вважає він.
У цьому контексті нардеп згадав минулорічні питання блокування в Європі експорту української аграрної продукції при набагато більш сприятливій глобальній ринковій конʼюнктурі.
“Але взагалі-то вводити 10% мита при дефіциті нашої зовнішньої торгівлі з США у 2,6 млрд.дол. – економічний цинізм вищого гатунку”, – резюмував Гетманцев.
Нагадаємо, 2 квітня президент США Дональд Трамп оголосив про введення масштабних мит на імпортні товари з більшості країн світу. Він назвав це “Днем визволення” Америки.
Тим часом в Мінекономіки вважають нові американські мита проти України не критичними. Про це повідомила перша віцепрем’єр-міністр, міністр економіки Юлія Свириденко.
+ Немає коментарів
Додайте свій